Watch

Home Pitanja i Odgovori pitanja i odgovori 25. ŠTA SADRŽI GARANTNI UGOVOR KOJI „BRITANICCA“ DAJE POLAZNICIMA? KAKO UOPŠTE MOŽETE GARANTOVATI DA ĆU SIGURNO SAVLADATI KURS?!!

Create PDF Email Štampa

25. ŠTA SADRŽI GARANTNI UGOVOR KOJI „BRITANICCA“ DAJE POLAZNICIMA? KAKO UOPŠTE MOŽETE GARANTOVATI DA ĆU SIGURNO SAVLADATI KURS?!!

Date added:
ponedeljak, 05 januar 2009

Answer

U školi „Britanicca“ nema nepoznatih u jednačini koja se zove kurs engleskog jezika. Mi kontrolišemo i odgovaramo za rad osoblja i profesora, profesori odgovaraju za Vaš rad i učenje, a garantni ugovor precizira uslove saradnje: na primer, ne možemo garantovati da ćete savladati program kursa ako ne dolazite na nastavu, ako ne radite domaće kao i svi drugi, ako ne pišete i ne pratite nastavu već gledate kroz prozor, ili konstantno kasnite po 15-20 minuta na čas ili recimo odbijate da čitate i odgovarate na pitanja u toku časa...
U takvim slučajevima profesor piše u Vaš dosije način ponašanja (nerad, nedisciplinu, neaktivnost), opominje Vas, daje Vam pomoć i instrukcije, zove Vas na konsultacije subotom – ali mi ne možemo da Vas silimo ni tučemo, niti da idemo kod Vas kući da biste učili reči ili uradili domaći! Prema tome svi oni koji slede program i trude se da učestvuju prosto ne mogu da ne nauče- valjda su zato i uplatili kurs i odvojili slobodno vreme! 
Postoje polaznici koji u toku kursa počinju da traže opravdanje za  svoj nerad, jer očekuju da samo prisustvo času bude dovoljno za rezultate. Opravdanja su često razlog naših šala kasnije kada prebrodite „krize“ u samopouzdanju i profesor u našoj školi mora biti duhovit, dosetljiv ali  i da u velikim, ozbiljnim ljudima može da vidi ponekada uplašenu, osetljivu decu!
 „Jaoj profesorka, pa je l’ vi znate da ja radim - svakoga dana idem  na posao! Profesor: „ Pa, nisam ni mislila da idete na posao kada hoćete, običaj je da se radi svakog dana, jedino ako su Vam to  u firmi  saopštili tek juče!“.
 Inače 70% ljudi na našim kursevima su odrasli ljudi i normalno je  da rade ako imaju više od 30 godina!  „ Znate, ja imam dete od dve godine!“  Odgovor profesora: „Gospođo, Vaša beba je imala dve godine i postojala je  i pre nedelju dana kada ste se upisali i saznali da se svakog dana dolazi na kurs i da se svakog dana uči i kod kuće – Vaša beba nije nikakva nova okolnost u Vašem životu. Sem ako bebu niste juče ili prekjuče iznenada usvojili iz Afrike, kao Anđelina Žoli ili Madona!“.
Ubedljivo najveći smehotres u školi  je izazvao mladi student- polaznik koji je na kurs u 17.30 popodne zakasnio - jer se uspavao! „ Znate li Vi profesorka kada sam ja zaspao, pa  i ovo sam jedva stigao!“
Ali ako se desi takvo čudo da Vi učite, radite, trudite se, a  da nema rezultata - škola „Britanicca“ daje jedinstveno pravo da ponovo pohađate kurs o našem trošku -  dok ne savladate program!
Naravno da nije bilo puno takvih pojedinaca koji su ponovo pohađali kurs, jer bismo u tom slučaju brzo propali, ali ponekada postoje problemi kada odrasli prvi put uče jezik ili dolaze sa „fosilizovanim“ greškama i poteškoćama iz prethodnog učenja. Ponekad je to samo stid ili blokada pred drugima, ponekada zdravstveni problemi ili polovičan rad, ili specifičan tip inteligencije (audio, vizuelni, kinestetički...) kod polaznika koji traži vreme za prilagođavanje na rad u grupi određenim tempom i sa određenim ciljem.
U svakom slučaju, u našoj školi pojedinac se pomno prati u okviru grupe, i nema paušalnih ocena Vašeg rada, a garantni ugovor samo precizira uslove rada i štiti Vaša prava.
 

      Jezička laboratorija 

*Za više informacija kliknite na sliku...

JoomlaWatch Stats 1.2.8_04-dev by Matej Koval

Države

33.7%SERBIA AND MONTENEGRO SERBIA AND MONTENEGRO
29% 
15.1%UNITED STATES UNITED STATES
9.5% 
2.5%BOSNIA AND HERZEGOVINA BOSNIA AND HERZEGOVINA

Posetioci

Danas: 5
Juče: 12
Ove nedelje: 76
Zadnje nedelje: 81
Ovog meseca: 95
Zadnjeg meseca: 1104
Ukupno: 24636